Регламент змагань сезону 2019-2020 року

РЕГЛАМЕНТ

ЗМАГАНЬ З ФУТБОЛУ СЕРЕД

ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКИХ КОМАНД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТА М. ДНІПРО

СЕЗОНУ 2019-2020 РОКУ

  

ВИЗНАЧЕННЯ ТЕРМІНІВ

АК УАФ Апеляційний комітет УАФ, орган здійснення футбольного правосуддя, третьої інстанції.
Арбітр особа, призначена УАФ, ГС «ФФДО», ГС «ДЮФЛДО» для проведення матчу, якій надані виняткові повноваження щодо застосування та трактування Правил гри.
Відсторонення заборона футболістові брати участь в офіційних змаганнях або офіційному представникові виконувати службові обов’язки на визначену кількість матчів чи на визначений термін.
Глядач/вболівальник фізична особа, яка присутня на певному футбольному матчі з метою його перегляду і може демонструвати свою прихильність до обраних нею учасників змагань.
Гра спортивне змагання з футболу, яке проводиться за Правилами, затвердженими Міжнародною радою футбольних асоціацій (IFAB).
Громадський порядок сукупність суспільних відносин, що забезпечують нормальні умови життєдіяльності людини, діяльності підприємств, установ та організацій під час підготовки та проведення футбольних матчів шляхом встановлення, дотримання і реалізації правових та етичних норм.
Дисциплінарні правила УАФ звід уніфікованих дисциплінарних норм і видів дисциплінарних стягнень.
Дисциплінарні санкції заходи дисциплінарного впливу у вигляді відповідних стягнень.
Дирекція орган оперативного управління з організації і проведення змагань.
Договірний матч футбольний матч, який проведено з недотриманням чи порушенням принципів Кодексу «Чесна гра і повага» або з  метою отримання матеріальної чи іншої вигоди (винагороди).
Договір на спортивну підготовку договір цивільно-правового характеру з надання клубом послуг спортивної підготовки футболіста з метою подальшого укладання цією особою першого трудового контракту з клубом та набуття статусу професіонала.
ДЮСЗ дитячо-юнацький спортивний заклад, що має статус юридичної особи відповідно до законодавства України, забезпечує навчально-тренувальний процес та бере участь у змаганнях з футболу, або футбольна школа (незалежно від форми власності), підпорядкована клубу.
ДЮФЛ Дитячо-юнацька футбольна ліга.
Заявка на участь у змаганнях процедура подання клубом до (регіональної організації, що проводить змагання) заявкових документів відповідно до вимог Регламенту та внесення їх до бази даних (регіональної організації, що проводить змагання) та УАФ.
Заявковий період період, визначений регіональною організацією, що проводить змагання , для заявки футболістів
Змагальний сезон період, що починається першим офіційним матчем змагань та закінчується останнім офіційним матчем змагань. Термін змагального сезону визначається Регламентом.
Змагання спортивний захід, що проводиться з метою визначення переможців відповідно до Правил гри та затвердженого організатором Регламенту змагань.
Ігрова зона футбольне поле, територія навколо футбольного поля, де розташовані місця для тренерів, запасних футболістів (технічна площа), четвертого арбітра матчу, медичного персоналу, стюардів, акредитованих ЗМІ та юних футболістів, які подають м’ячі.
Календар змагань розклад матчів змагань Дитячо-юнацької футбольної ліги Дніпропетровської області.
КДК УАФ Контрольно-дисциплінарний комітет УАФ, орган здійснення футбольного правосуддя першої інстанції.
ДК ДЮФЛ Дисциплінарний комітет ДЮФЛ, орган здійснення футбольного правосуддя.
Клуб юридична особа зі статусом суб’єкта господарювання, створена з метою участі в змаганнях з футболу під егідою або санкціонованих УАФ.
Клуб/команда-господар Клуб/команда, який/ка є приймаючою стороною під час проведення матчу.
Колишній клуб клуб, з якого переходить футболіст.
Команда спортивний колектив футбольного клубу, який бере участь у чемпіонаті/ах (назва змагань).
Матч гра, що проводиться в рамках змагань, включаючи основний ігровий час, додатковий час та серію післяматчевих одинадцятиметрових ударів (пенальті).
Міжнародний трансфер перехід футболіста з клубу однієї національної футбольної асоціації (федерації, футбольного союзу) до клубу іншої.
Міжнародний трансферний сертифікат документ, який надає право футболістові на перехід з клубу однієї національної футбольної асоціації (федерації, футбольного союзу) до клубу іншої.
Новий клуб клуб, до якого переходить футболіст.
Офіційна особа уповноважена особа, яка виконує офіційні функції від імені УАФ (назва організації).
Офіційні особи матчу арбітр, асистент арбітра, 4-й арбітр, директор матчу УАФ, офіцер безпеки УАФ, спостерігач арбітражу, та будь-які інші особи, призначені УАФ або (ін. організацією) для виконання обов’язків пов’язаних з проведенням матчу.
Офіційний представник особа, яка є представником клубу/команди, яку внесено до заявкового листа та/або рапорту арбітра.
Палата з вирішення спорів УАФ (ПВС УАФ) незалежна, утворена згідно з вимогами ФІФА інстанція розгляду справ та прийняття рішень між суб’єктами футболу відповідно до Регламенту УАФ зі  статусу і трансферу футболістів.
Паспорт футболіста документ встановленого зразка в якому міститься інформація про футболіста, а також клуби, у яких футболіст був зареєстрований, починаючи з дванадцятирічного віку.
Посвідчення офіційної особи/представника документ встановленого зразка, що видається організатором змагань офіційним особам/представникам.
Правила гри збірка положень та вимог, затверджених Міжнародною радою футбольних асоціацій (IFAB), обов’язкових для виконання під час матчу.
Прем’єр-ліга (ПЛ) об’єднання професіональних футбольних клубів України «Прем’єр-ліга».
Протест письмова заява клубу щодо фактів, пов’язаних із недотриманням Правил гри або порушеннями положень Регламенту, пов’язаних із проведенням матчу.
ПФЛ об’єднання футбольних клубів «Професіональна футбольна ліга України».
Регламент змагань звід уніфікованих вимог та положень, що встановлюють та регулюють порядок проведення Всеукраїнських змагань з футболу серед команд (команд клубів), асоціацій, ліг та регіональних федерацій, під егідою УАФ.
Реєстрація футболіста внесення відповідної інформації про футболіста до бази даних (БД) УАФ.
РФФ Регіональна  федерація футболу (АР Крим, обласна, міст Києва або Севастополя).
Сезон період, від початку заявкового періоду до затвердження підсумків відповідного змагання.
Спостерігач арбітражу особа, призначена УАФ, ФФДО, ДЮФЛДО для виконання офіційних функцій оцінки професійних дій арбітрів під час проведення матчу та супроводження їх упродовж усього часу перебування в місті, де проводиться матч.
Стадіон споруда, на якій проводяться матчі, що включає всі приміщення (у тому числі ті, для доступу до яких потрібна акредитаційна картка), споруди в межах огорожі зовнішнього периметру і (в дні матчів і в будь-який день, в який на стадіоні відбувається будь-яке офіційне тренування команд) повітряний простір над спорудою. Споруда включає також всі території паркування, зони VIP / VVIP і гостинності, зони для представників засобів масової інформації, концесійні зони, комерційні рекламні зони, будівлі, ігрове поле, територію навколо поля, трансляційну студію, медіа-центр стадіону, трибуни та простір під трибунами.
Тренер фахівець, який має атестат відповідної категорії, працює у футбольному клубі за контрактом, проводить навчально-тренувальну роботу з футболістами та керує командою під час матчів.
УЄФА Союз європейських футбольних асоціацій.
ФІФА Міжнародна федерація футбольних асоціацій.
Форс-мажор надзвичайна, непереборна і непередбачувана за даних умов сила, яку неможливо передбачити та запобігти їй, і яка не залежить від волі та дій фізичних і/або юридичних осіб. Форс-мажор є обставиною, що звільняє від відповідальності за повне або часткове невиконання зобов’язань.
Футболіст спортсмен, який у складі команди бере участь у навчально-тренувальному процесі та змаганнях з футболу.
УАФ Всеукраїнська спортивна громадська організація «Українська Асоціація футболу».
Чемпіонат змагання з футболу серед команд клубів (назва організації).

 

 Глава I. НОРМАТИВНО-ПРАВОВА БАЗА РЕГЛАМЕНТУ.
·         Закон України «Про фізичну культуру і спорт»;

·         Закон України «Про особливості забезпечення громадського порядку та громадської безпеки у звязку з підготовкою та проведенням футбольних матчів»;

·         Постанова Кабінету Міністрів України від 18 грудня 1998 р. №341 «Про затвердження порядку організації робіт із забезпечення громадського порядку та громадської безпеки під час проведення футбольних матчів»;

·         Правила поведінки глядачів на стадіонах під час відвідування футбольних матчів, затверджені Президією ФФУ 24 жовтня 2002 р.;

·         Правила гри, затверджені Міжнародною радою футбольних асоціацій;

·         Регламент інфраструктури стадіонів та заходів безпеки проведення змагань з футболу;

·         Дисциплінарні правила УАФ;

·         Регламент УАФ зі статусу і трансферу футболістів;

·         Статутні та регламентні документи ФІФА, УЄФА та УАФ.

 

 Глава II. МЕТА І ЗАВДАННЯ РЕГЛАМЕНТУ.
Стаття 1.                         Мета
1. Метою Регламенту змагань з футболу серед  команд дитячо-юнацьких спортивних закладів (далі — Регламент) є визначення принципів організації та проведення змагань з футболу дитячо-юнацьких команд (далі – змагання) під егідою спортивної громадської організації Федерація футболу Дніпропетровської області (далі – ФФДО) та Дитячо-юнацької футбольної ліги Дніпропетровської області (далі – ДЮФЛ), що діють на підставі відповідної угоди про спільну діяльність, порядку, норм і правил відносин між суб’єктами дитячо-юнацького футболу на основі створення системи прав, обов’язків і відповідальності юридичних та фізичних осіб.
Стаття 2.                         Завдання
1. Приведення системи проведення змагань у відповідність вимогам регламентних документів ФІФА, УЄФА, УАФ, ФФДО та ДЮФЛ.
2. Встановлення порядку здійснення управління та контролю за організацією та проведенням змагань.
3. Забезпечення підготовки місць проведення матчів у відповідності до Регламенту.
4. Застосування дисциплінарних санкцій до юридичних та фізичних осіб, які приймають участь у змаганнях за порушення або неналежне виконання статутних і регламентних норм УАФ та цього Регламенту.
Глава III. Мета і завдання змагань
Стаття 3.        Мета
1. Метою змагань є популяризація та подальший розвиток дитячо-юнацького футболу в регіоні і підвищення рівня майстерності юних футболістів для успішного виступу команд регіону в Всеукраїнських змаганнях.
Стаття 4.        Завдання
1. Основними завданнями змагань є:

 • Залучення максимальної кількості команд у кожній віковій категорії до регіональних змагань з футболу серед дитячо-юнацьких команд за рахунок команд регіональних  ДЮСШ (ДЮСЗ) дитячо-юнацьких закладів з існуючими відділеннями футболу;
 • поліпшення якості навчально-тренувального процесу в дитячо-юнацьких спортивних закладах, в футбольних клубах і на цій основі підвищення рівня майстерності юних футболістів;
 • удосконалення спортивної майстерності юнаків та продовження їх футбольної підготовки;
 • створення необхідних умов для підготовки та успішного виступу клубних і збірних команд регіону у Всеукраїнських змаганнях;
 • створення комфортних та безпечних умов для учасників змагань і глядачів;
 • виявлення найбільш обдарованих футболістів та поповнення ними професіональних футбольних клубів і збірних команд регіону;
 • визначення місць команд у турнірній таблиці переможців та призерів змагань.
Глава IV. ОРГАНІЗАЦІЯ змагань
Стаття 5.        Загальне та безпосереднє керівництво змаганнями
1. У відповідності до Договору про співпрацю №1415 з Державною службою молоді та спорту України виключне право контролю за організацією та проведенням національних змагань з футболу належить УАФ.
2. У відповідності до договору з ФФДО та договору ФФДО з Управлінням молоді та спорту Дніпропетровської обласної державної адміністрації безпосередня організація та проведення змагань покладається на Дитячо-юнацьку футбольну лігу Дніпропетровської області.
3. Змагання проводяться у відповідності до Правил гри ФІФА редакції 2019-2020 р., які набули чинності 1 червня 2019 р., дотримуючись принципів “Чесної гри ”, згідно з календарем змагань, затвердженому Виконкомом  ДЮФЛДО та ФФДО.
4. Оперативний контроль за організацією та проведенням змагань здійснює Дирекція Дитячо-юнацької футбольної ліги Дніпропетровської області (далі – Дирекція ДЮФЛДО), повноваження якої визначаються окремим Положенням (Додаток 1).
5. Рішення щодо порушення статутних і регламентних норм, Правил гри, спірних питань, що виникають між ДЮСЗ, керівниками ДЮСЗ та футболістами, а також особами, які працюють у системі дитячо-юнацького футболу приймає та розглядає Дисциплінарний комітет ФФДО або ДЮФЛ (далі – ДК ДЮФЛДО), а також застосовує дисциплінарні санкції до суб’єктів, які знаходяться під юрисдикцією ДЮФЛДО, відповідно до вимог Дисциплінарних правил УАФ, ФФДО та Регламенту змагань.
Стаття 6.                   Система проведення змагань
1. Регіональні змагання з футболу серед  команд дитячо-юнацьких спортивних закладів проводяться у форматі –  «осінь/весна» за коловою системою. Формат проведення змагань залежить від кількості заявлених команд наведених в додатку 5.
2. Регіональні змагання з футболу серед команд дитячо-юнацьких спортивних закладів проводяться в два етапи:

перший етап одноколовий турнір кожний з кожним з роз’їздами (вікова група U-17 (2003 р.н.), група U-16 (2004 р.н.), група U-15 (2005 р.н.), U-14 (2006 р.н.), U-13 (2007 р.н.), U-12 (2008 р.н.),

другий етап – визначається в залежності від кількості команд та згідно з додатком 5. група U-17 (2003 р.н.), група U-16 (2004 р.н.), група U-15 (2005 р.н.), U-14 (2006 р.н.), U-13 (2007 р.н.), U-12 (2008 р.н.),

Серед юнаків U-11 (2009 р.н.), U-10 (2010 р.н.), U-9 (2011 р.н.), U-8 (2012 р.н.), U-7 (2013 р.н.) ГРАВЦІ ВИСТУПАЮТЬ У ЗМАГАННЯХ БЕЗ ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ (ФОРМАТ ФЕСТИВАЛЕЙ).

3. Система та термін проведення чемпіонату Дніпропетровської області встановлюється та затверджується Виконком ДЮФЛДО та ФФДО.
Стаття 7.             Календар, зміни в календарі (перенесення матчів)
1. Календар змагань кожної вікової групи розробляється Дирекцією ДЮФЛДО згідно плану-календарю змагань на сезон 2019-2020 року (додаток 6) та затверджується Виконкомом ДЮФЛДО, ФФДО.
2. Матчі  проводяться на полях команд, вказаних у календарі першими.
3. Календар другого кола (за наявності) змагань є повторенням календаря першого кола при цьому змінюється господар поля.
4. За форс-мажорних обставин або у разі проведення не запланованих календарем змагань матчів збірних команд та інших заходів, право ухвалення рішення щодо зміни місця і/або дати проведення матчу належить Дирекції ДЮФЛДО.
5. Календар регіональних змагань з футболу серед команд дитячо-юнацьких спортивних закладів є власністю ФФДО та ДЮФЛДО. При передрукуванні календарів матчів посилання на ФФДО та ДЮФЛДО є обов’язковим.
6. Матчі двох останніх турів, як правило, відбуваються в один день та час відповідно. Проте, якщо окремі матчі не можуть безпосередньо вплинути на результати та турнірне становище інших команд, Дирекція може ухвалити рішення щодо проведення матчу в інший день та час відносно інших матчів відповідного туру.
7. Час початку матчу може бути змінено за офіційною (письмовою) згодою команд-учасниць матчу, повідомленням арбітрів і спостерігача арбітражу матчу (якщо призначено), ФФДО та Дирекції ДЮФЛДО не пізніше ніж за 3 доби до початку матчу.
8. Команда-господар не пізніше ніж за 3 дні до початку матчу повинна узгодити місце та час проведення матчу з командою гостей.
9. Тривалість матчів:

U-17

80 хвилин
/2 тайми по 40 хвилин з 10 хвилинною перервою/,
Гравців – 11 на 11.
Ворота стандартні.
Розмір м’яча 5, вага м’яча 410-450 гр.

U-16 —  U-15,

70 хвилин
/2 тайми по 35 хвилин з 10 хвилинною перервою/,
Гравців – 11 на 11.
Ворота стандартні.
Розмір м’яча 5, вага м’яча 410-450 гр.

U-14

60 хвилин
/2 тайми по 30 хвилин з 10 хвилинною перервою/,
Гравців – 11 на 11.
Ворота стандартні.
Розмір м’яча 5, вага м’яча 410-450 гр.

U-13

60 хвилин
/2 тайми по 30 хвилин з 10 хвилинною перервою/,
Гравців – 11 на 11.
Ворота стандартні.
Розмір м’яча 5, вага м’яча 410-450 гр.

U-12

60 хвилин
/2 тайми по 30 хвилин з 10 хвилинною перервою/,
Гра відбувається на полі від штрафної до штрафної або поперек поля (ширина 40 — 50  м., довжина 60 — 70 м.)
Гравців – 8 +1
Ворота 5х2 м або 6х2 м
Розмір м’яча 5, вага м’яча 390-410 гр. (полегшений)

U-10 – U-11

40 хвилин
/2 тайми по 20 хвилин з 10 хвилинною перервою/
Гра відбувається на полі (ширина 40 м., довжина 60 м.)
Гравців – 8+1.
Ворота 5х2 м або 6х2 м
Розмір м’яча 5, вага м’яча 390-410 гр. (полегшений)
(за домовленістю тренерів, команди можуть грати м’ячем розміру 4, вага м’яча 350 — 390 г (футбольний, дитячий)

U-10 – U-11

50 хвилин (для Чемпіонату міста Дніпра)
/2 тайми по 25 хвилин з 10 хвилинною перервою/
Гра відбувається на полі (ширина 40 м., довжина 60 м.)
Гравців – 8+1.
Ворота 5х2 м або 6х2 м
Розмір м’яча 5, вага м’яча 390-410 гр. (полегшений)
(за домовленістю тренерів, команди можуть грати м’ячем розміру 4, вага м’яча 350 — 390 г (футбольний, дитячий)

U-9

40 хвилин
/2 тайми по 20 хвилин з 10 хвилинною перервою/
Гра відбувається на полі (ширина 18-22 м., довжина 38-42 м.)
Гравців – 4+1
Ворота 3х2 м.
Розмір м’яча 4. вага м’яча 350 — 390 гр. (футбольний, дитячий)

U-8

40 хвилин
/2 тайми по 20 хвилин з 10 хвилинною перервою/
Гра відбувається на полі (ширина 18-22 м., довжина 38-42 м.)
Гравців – 4+1.
Ворота 3х2 м.
Розмір м’яча 3. вага м’яча 330 — 360 гр. (футбольний, дитячий)

U-7

40 хвилин
/2 тайми по 20 хвилин з 10 хвилинною перервою/
Гра відбувається на полі (ширина 15 м., довжина 20 м.)
Гравців – 4+1
Ворота макс. 2 метри
Розмір м’яча 3. вага м’яча 290 гр. (полегшений)

У змаганнях вікової категорії U-9, U-8, U-7 футболісти виконують
введення м’яча з-за бокової лінії руками. Введення м’яча з-за лінії воріт виконується руками.    

10. Час початку матчів фінальних турнірів (фінальних матчів) визначає ФФДО та Дирекція ДЮФЛДО. При цьому мінімалізуючи співпадання часу проведення матчів з часом занять у загально-освітніх закладах.
11. ДЮСЗ, які планують участь у представницьких міжнародних турнірах, повинні не пізніше за 15 діб до від’їзду на турнір надати до ФФДО та Дирекції ДЮФЛДО офіційний виклик команди на відповідний турнір затверджений організаторами лист-звернення про участь своїх команд у зазначених турнірах. Листи, які не будуть надані у вказані терміни, до розгляду прийматися не будуть.
12. Право переносу матчів у випадках не передбачених Регламентом належить виключно Дирекції ДЮФЛДО.
13. Перенесені матчі мають відбутися не пізніше, ніж за три тури до закінчення відповідного етапу змагань.
Стаття 8.                   Визначення місць команд у турнірній таблиці
1. За перемогу команді нараховується 3 (три) очки, за нічию – 1 (одне) очко, за поразку очки не нараховуються.
2. Місце команди у змаганнях  визначається за такими показниками, отриманими у всіх матчах:

а) більша кількість набраних очок;

3. При рівності показників, вказаних у п.2 цієї статті, у двох і більше команд перевагу отримують команди, які в особистих матчах з усіма конкурентами мають кращі показники:
а) більша кількість набраних очок;
б) більша кількість перемог;
в) краща різниця забитих і пропущених м’ячів.
4. При рівності показників, вказаних у п.3 цієї статті, у двох і більше команд, перевагу отримують команди, які в усіх матчах мають кращі показники:
а) краща різниця забитих і пропущених м’ячів;
б) більша кількість забитих м’ячів;
в) за жеребом.
5.  Другий етап команди розпочинають з тією кількістю очок, що здобули на першому етапі в усіх матчах з усіма конкурентами.
6. Команда, яка не з’явилась на стиковий матч, знімається з подальшої участі у змаганнях поточного сезону.
7. КОМАНДИ  ВІКОВИХ КАТЕГОРІЇ U-11/10/9/8/7 ВИСТУПАЮТЬ У ЗМАГАННЯХ БЕЗ ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ (ФОРМАТ ФЕСТИВАЛЕЙ)
Стаття 9. Нагородження
1.

 

2.

 

 

3.

 

4.

Нагородження переможців і призерів чемпіонату регіону серед дитячо-юнацьких команд спільно проводить ФФДО, ДЮФЛДО та Управлінням сім’ї, молоді та спорту Дніпропетровської обласної державної адміністрації. Фінансування витрат на нагородження проводиться на підставі угоди про спільну діяльність  ФФДО, ДЮФЛО та Управлінням сім’ї, молоді та спорту Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

Команда вікових категорій U-17/16/15/14/13/12, яка посіла перше місце у чемпіонаті, отримує звання «Чемпіон області (міста)  з  футболу  серед  дитячо-юнацьких  команд у відповідній віковій категорії» вищої або першої ліги. Футболісти, тренери та керівники команд нагороджуються відповідними медалями та дипломами.

Команди, що посіли друге та третє місця у відповідний віковій категорії, нагороджуються  дипломами. Футболісти, тренери та керівники команд нагороджуються відповідними медалями та дипломами.

Усі гравці команд вікових категорій U-11/10/9/8/7 по закінченню змагань отримують пам’ятні призи від ДЮФЛДО та ФФДО.

Стаття 10.                 Учасники змагань. Обовязкові вимоги
1. У змаганнях мають право брати участь тільки дитячо-юнацькі спортивні заклади професіональних футбольних клубів, УОР, УФК, СДЮШОР, ДЮСШ, ДЮФК – (далі ДЮСЗ),  які входять до складу ДЮФЛДО та зареєстровані  ФФДО.
2. Регіональні змагання з футболу серед команд дитячо-юнацьких спортивних закладів проводяться у вікових категоріях: 

(Молодіжні команди)
U21   — ( які народилися 1 та після 1 січня 1999 року)

(Юніори)
U-19   — ( які народилися 1 та після 1 січня 2001 року)

(Юнаки)
U-17 — (які народилися 1 та після 1 січня 2003 року)
U-15 — (які народилися 1 та після 1 січня 2005 року)
U-16- (які народилися 1 та після 1 січня 2004 року)
U-14 — (які народилися 1 та після 1 січня 2006 року)

(Підлітки та діти)
ДК-13 — (які народилися 1 та після 1 січня 2007 року)
ДК-12 — (які народилися 1 та після 1 січня 2008 року)
ДК-11 — (які народилися 1 та після 1 січня 2009 року)
ДК-10 — (які народилися 1 та після 1 січня 2010 року)
ДК-9 — (які народилися 1 та після 1 січня 2011 року)
ДК-8 — (які народилися 1 та після 1 січня 2012 року)
ДК-7 — (які народилися 1 та після 1 січня 2013 року)

3. Склад учасників змагань формує Дирекція ДЮФЛДО разом з ФФДО за спортивним принципом (вища та перша ліга) або за територіальним принципом.
4. Футболісти, які молодші більш ніж на 2 роки відповідної вікової категорії,  не мають право бути заявлені за дану вікову категорію.
5. Заявка дівчат у змаганнях молодіжних команд, юнаків та юніорів не дозволяється. Заявка дівчат у змагання підлітків та дітей дозволяється.
Стаття 11. Зміна назви клубу (команди)
1. Зміни у назвах ДЮСЗ (клубу) приймаються лише у заявковий період (ст.13 , п.1).
Стаття 12. Оформлення заявкової документації та заявка на участь у змаганнях
 1. Заявка футболістів ДЮСЗ на участь у  регіональних змаганнях проводиться тільки у заявковий період, затверджений Комітетом з питань статусу і трансферів УАФ, згідно затвердженого графіку в приміщенні РФФ або ДЮФЛ.
2. ДЮСЗ перед початком змагань повинен надати заявкові листи команд (надрукований текст на участь у регіональних змаганнях), затверджені керівником ДЮСЗ (клубу), медичною установою спортивного спрямування (диспансер, лікарня, госпіталь). Лікар особисто затверджує допуск кожного футболіста мокрою печаткою та підписом.
3. Для заявки футболістів до змагань подаються наступні документи:
 • заявковий лист у надрукованому вигляді за встановленою формою; лист-заявка формату А3.
 • 2 кольорові фотокартки футболіста останнього терміну (одна на заявковий аркуш, друга на паспорт футболіста);
 •  документи, які встановлюють особу кожного футболіста;
 • для юнаків, які досягли паспортного віку — тільки громадянський паспорт;
 • заповнена типова форма заяви на проведення реєстрації футболіста / завантажити
 • для юнаків, які не досягли паспортного віку:
Ø  свідоцтво про народження (оригінал);

Ø  довідка про присвоєння ідентифікаційного коду (оригінал);

Ø  учнівський квиток або проїзний документ дитини (оригінал та ксерокопія);

Ø  заповнена типова форма заяви на проведення реєстрації футболіста /  завантажити

 • паспорт футболіста — обов’язково.
 • сертифікат про обовʼязкове страхування футболістів
4. ДЮСЗ несе повну відповідальність за достовірність документів, які подаються до ФФДО, ДЮФЛДО, її керівник несе персональну відповідальність за подану інформацію.
5. ДЮСЗ, які мають заборгованість перед ФФДО та ДЮФЛДО, до участі в змаганнях не допускаються.
6. При дозаявці до другого кола подається список футболістів, які були заявлені у першому колі, з обовязковим повторним медичним допуском. На футболістів, що дозаявляються, – документи згідно статті 13, п.3.
7. До надрукованого  заявкового листа вноситься не більше 5 прізвищ осіб керівного складу і не більше 25 прізвищ футболістів.
8. Участь у змаганнях іноземних громадян можлива тільки при наявності міжнародного трансферного сертифікату.
9. У разі відзаявки футболіста, керівництво спортивного закладу чи клубу зобов’язане письмово підтвердити перехід футболіста, здати паспорт футболіста до Дирекції ДЮФЛДО.
10. Заявлені гравці мають право виступати лише за один клуб з числа дитячо-юнацькіх спортивних закладів професіональних футбольних клубів, УОР, УФК, СДЮШОР, ДЮСШ, ДЮФК, які беруть участь у Всеукраїнських, обласних та міських змаганнях. Один гравець має право бути заявлений за дві команди в структурі одного дитячо-юнацького спортивниго закладу професіональних футбольних клубів, УОР, УФК, СДЮШОР, ДЮСШ, ДЮФК.
Стаття 13. Фінансові умови
1. Фінансові умови участі команд у змаганнях визначаються рішенням Виконкому ФФДО за поданням Виконкому ДЮФЛДО (додаток №3).
2. Членські внески закладів, клубів, гравців команд, які знялися/зняті/ зі змагань, переходять у фонд розвитку ДЮФЛДО.
3. Витрати, пов’язані з участю команд у змаганнях, відшкодовуються за рахунок відряджуючих організацій та здійснюються згідно з регламентними документами.
4. Розрахунки за арбітраж матчів (арбітрам, асистентам арбітра та спостерігачу арбітражу) здійснює клуб–господар поля. Виплати повинні бути здійснені в день проведення матчу (матчів), але не пізніше ніж за 60 хвилин до початку матчу. Виплати розрахунку за проїзд арбітрів та спостерігача матчу ( в разі необхідності за проханням команд) до місць проведення змагань здійснюється виключно при пред’явлені звітних документів (оригіналів квитків на проїзд)
5. Якщо матч не відбувся з вини однієї з команд, виплата за арбітраж та спостерігання арбітражу здійснюється як за виконану роботу, за умови, що спостерігач арбітражу, арбітри прибули на місце проведення матчу.
6. Якщо матч не відбувся у зв’язку з форс-мажорними обставинами, відшкодовуються тільки витрати на відрядження спостерігачу арбітражу та арбітрів за умови, що вони прибули на місце проведення матчу.
Стаття 14. Місця проведення матчів
1. Матчі проводяться на стадіонах та футбольних полях з трав’яним або зі штучним покриттям, які заявлені ДЮСЗ та відповідають вимогам регламентних документів УАФ та затверджені Дирекцією ДЮФЛ (Додаток №4).
2. Стадіони та футбольні поля повинні бути обов’язково забезпечені роздягальнями для команд учасниць, арбітрів, лавами для офіційних представників команд і запасних футболістів та місця для глядачів.
3. У разі не виконання п. 2 ст. 14, проведення матчів регіонального чемпіонату на таких стадіонах заборонено.
Стаття 15. Обов’язки клубу-господаря поля
1. Клуб-господар поля  зобов’язаний:

1.1.    Забезпечити підготовку місця проведення матчу у відповідності з регламентними документами ФФДО  та ДЮФЛДО.
1.2.    Виключити присутність сторонніх осіб у кімнаті арбітрів, окрім спостерігача арбітражу ФФДО.
1.3     Надати для проведення матчу три рівноцінних футбольних м’ячі, що відповідають вимогам Правил гри, з яких два м’ячі повинні знаходитися біля поля (по одному за лініями воріт).

2. Команда-господар поля надає та забезпечує:
 •  стадіон чи футбольне поле встановлених розмірів з трав’яним або штучним  покриттям для проведення матчу;
 • рапорт арбітра;
 • необхідний для матчу інвентар;
 • чергування лікаря під час матчів;
 • чергування представника МВС або служби безпеки клубу для забезпечення безпеки проведення матчів; (за відповідного рішення виконкому ФФДО та ДЮФЛДО)
3. Клуби зобов’язані проводити з глядачами відповідну виховну роботу щодо недопущення актів расизму, вандалізму, хуліганської поведінки до, під час та після матчів.
4. У разі незабезпечення необхідних умов для проведення матчу, до клубу-господаря застосовуються дисциплінарні санкції згідно з Дисциплінарними правилами ФФУ, ФФДО та чинним регламентом ДЮФЛДО
Стаття 16. Порядок прийому команди гостей
 1. Команда-господар несе відповідальність за громадський порядок і безпеку команди-гостей до, під час і після матчу у місці проведення змагань.
Стаття 17. Обовязки клубу (команди) щодо прийому спостерігача арбітражу та арбітрів
 1. Призначити особу, відповідальну за безпеку арбітрів та спостерігача арбітражу.
 2. Несе відповідальність за громадський порядок і безпеку арбітрів, спостерігача арбітражу до, під час і після матчу у місці проведення.
 3. Відповідає за зустріч, перебування та відправку арбітра (ів), спостерігача арбітражу який/які проводять  матчі.
 4. Надати рапорт арбітра, Регламент змагань.
 5. Надати спостерігачу арбітражу місце, що забезпечує умови для виконання своїх обов’язків під час матчу.
Стаття 18. Вимоги до ігрового екіпірування футболіста
 1. Ігрова форма футболіста складається з футболки, шортів, гетр, щитків і спортивного взуття.
 2. Кольори футболок, шортів та гетрів футболістів команд-суперниць не повинні збігатися.
 3. Кольори футболок кожного воротаря повинні відрізнятися від кольорів футболок інших футболістів, арбітра та асистентів арбітра. Якщо кольори футболок арбітра та асистентів арбітра співпадають з кольорами футболок воротарів, змінювати футболки повинні воротарі.
 4. У разі збігу кольору ігрової форми у команд-суперниць її змінює команда гостей.
 5. На футболці спереду може бути емблема клубу, а позаду повинен бути нанесений номер, під яким прізвище футболіста внесене до рапорту арбітра.
 6. Номери повинні розміщуватися на футболках із задньої сторони і по центру. Висота номера повинна бути від 25 см до 35 см, ширина – не менше 12 см. Ширина смуги номера – не менше 3 см. На смугастих футболках номери наносяться на однокольоровому прямокутнику. Всі номери повинні бути одного кольору, контрастно відрізнятися від кольору футболки (шортів) і не містити в собі елементів реклами або дизайну.
 7. Номери на шортах розміщуються спереду в будь-якому місці з правого або лівого боку. Висота цих номерів – від 10 до 15 см.
 8. Футболка повинна мати короткі (до нижньої третини плеча) або довгі рукава.
 9. Термічний одяг повинен бути однакового кольору з шортами. Він не повинен досягати верхньої частини коліна.
 10. Футболіст, екіпірування якого не відповідає Правилам гри і вимогам цієї статті, до матчу не допускається.
Стаття 19. Процедура перед початком та після закінчення матчу
 1. Перед початком матчу футболісти обох команд шикуються у шеренгу перпендикулярно середній лінії поля на відстані 7 м  від бічної лінії поля обличчям до центральної. Арбітри розташовуються між командами. Футболісти та арбітри вітають глядачів підняттям рук над головою.
 2. Футболісти команди гостей проходять повз арбітрів і команду господарів поля, вітаючи кожного рукостисканням, після чого повертаються на початкову позицію, проходячи за футболістами команди господарів поля та арбітрами.
 3. Футболісти команди господарів поля проходять повз арбітрів, вітаючи кожного рукостисканням, і повертаються на початкову позицію, проходячи за арбітрами.
 4. Після привітання капітани команд за допомогою жереба розігрують право вибору воріт або початкового удару.
 5. Після закінчення матчу команди розташовуються в центрі поля поруч з арбітрами на своїй половині поля. Футболісти дякують глядачам за їх підтримку оплесками над головою. Капітани команд рукостисканням дякують арбітрам за проведений матч. Тренери команд дякують рукостисканням один одному.
Стаття 20. Матч. Організація, учасники, заміна футболістів
 1. Матчі проводяться згідно з Правилами гри та цим Регламентом.
2. Представники команд зобов’язані за 45 хвилин до початку матчу:

·         внести до рапорту арбітра прізвища та імена 20 футболістів, заявлених на даний матч, вказавши їх номери на футболках, і надати для перевірки арбітру матчу заявковий аркуш та посвідчення учасників, а також прізвища та імена не більше 5 офіційних осіб команди, які будуть знаходитися в технічній площі під час матчу;

·         підписати рапорт арбітра до початку матчу (тренер і капітан команди);

·         команда-господар поля заповнює рапорт арбітра першою;

·         футболіст, внесений до рапорту арбітра, вважається учасником матчу, навіть якщо він знаходився у резерві і не виходив на заміну;

·         під час матчів дозволяється заміна 7 футболістів. Заміни проводяться з числа футболістів, внесених у рапорт арбітра матчу;

·         за вимогою тренерів, спостерігача арбітражу представники команд після матчу зобов’язані представити гравця, внесеного до рапорту арбітра,  з наданням паспорта футболіста.

·         В усіх вікових категоріях заміна футболіста в матчах відбувається в момент зупинки гри.

 3. Після того, як арбітр отримав Рапорт арбітра, за умови, що матч не розпочався, діють такі положення:

 • якщо будь-хто з перших одинадцяти футболістів, зазначених у Рапорті арбітра, не має можливості розпочати матч у стартовому складі, його/їх може замінити будь-який футболіст з числа дев’яти запасних футболістів. Футболіст, який був замінений до початку матчу, не має права брати участь у матчі;
 • якщо будь-хто з запасних футболістів (крім воротаря), зазначених у Рапорті арбітра, не має можливості взяти участь у матчі, його/їх замінити не можна;
 • якщо воротар, прізвище якого внесено до Рапорту арбітра, не має можливості взяти участь у матчі, він може бути замінений іншим воротарем команди, якого не внесено до Рапорту арбітра.
 4. Особи, прізвища яких не внесені до Рапорту арбітра, під час матчу не мають права перебувати у технічній площі.
 5. Представники команд повинні підписати рапорт арбітра стосовно ознайомлення з дисциплінарними санкціями, винесених арбітром матчу.
 6. Розминка запасних футболістів, які внесені у рапорт арбітра (не більше  3-х чоловік у формі, яка відрізняється від форми граючих команд), дозволяється в зоні кутового прапора, з боку половини поля, де знаходиться лава запасних футболістів даної команди, або за першим асистентом арбітра. Остаточне рішення щодо місця проведення розминки належить арбітру матчу.
Стаття 21. Маніпулювання результатом матчу
 1. Матч, результат якого викликає сумніви щодо дотримання командами-суперницями (їх керівниками, тренерами, футболістами) принципів спортивної боротьби, розглядає Комітет з етики і Чесної гри ФФУ (далі Комітет) на підставі представлених у повному обсязі обґрунтованих матеріалів, підготовлених ДК ДЮФЛДО та наданих до Комітету.
 2. Під час розгляду матчу Комітет  може використовувати:

а)      відеозапис матчу;
б)      висновок спостерігача арбітражу, призначеного на даний матч;
в)      рапорт спостерігача арбітражу, арбітра;
г)       письмова заява офіційних осіб УАФ, ДЮФЛУ, ДЮСЗ, і регіональних федерацій футболу, які були присутні на цьому матчі;
д)     матеріали преси і телебачення;
є)      інші матеріали, надані ДК ДЮФЛУ.

3. На підставі висновку Комітету з підтвердженням фактів маніпулювання результатом матчу ДК ДЮФЛДО розглядає справу та приймає рішення згідно з Дисциплінарними правилами УАФ та чинного регламенту.
Стаття 22. Відповідальність клубу (команди), керівників та футболістів 
 1. Керівники ДЮСЗ чи клубу (команди), тренери, футболісти, які беруть участь у змаганнях, повинні виконувати всі вимоги цього Регламенту, виявляючи при цьому високу дисципліну, організованість, толерантність до офіційних осіб, спостерігача арбітражу, арбітрів, суперників, представників засобів масової інформації та глядачів.
 2. Керівники ДЮСЗ чи клубу (команди) та тренери несуть відповідальність за поведінку футболістів своєї команди і не мають права втручатися в дії арбітрів, спостерігача арбітражу.
 3. ДЮСЗ чи клуб несе відповідальність за поведінку своїх уболівальників, а також представників клубу, які виконують офіційні обов’язки на матчі або присутні на стадіоні.
 4. За невиконання (порушення) вимог Статутів ФФУ та ДЮФЛДО, Регламенту ДЮФЛДО та інших нормативних документів, затверджених УАФ та ФФДО, до ДЮСЗ чи клубу і/або його представників застосовуються дисциплінарні санкції, встановлені Дисциплінарними правилами УАФ та чинного регламенту.
 5. У випадку недисциплінованої поведінки футболістів та офіційних осіб однієї з команд (або двох команд) за рішенням арбітра матч може бути припинений.
 6. За надання фіктивних документів стосовно футболістів, фальсифікацію результату матчу до ДЮСЗ (клубів) застосовуються дисциплінарні санкції, згідно з Дисциплінарними правилами УАФ та чинного регламенту.
 7. Надання офіційною чи іншою особою, яка працює у футболі, заяв та/або інших документів, зміст яких не відповідає дійсному перебігу подій на стадіоні (футбольному полі) до, під час, та після матчу, підлягає застосуванню до неї дисциплінарних санкцій.
Стаття 23. Реєстрація та порядок видачі «Паспорту футболіста» 
 1. Кожен футболіст, який бажає виступати у змаганнях з футболу серед команд ДЮСЗ, повинен бути зареєстрованим у БД ФФУ. Тільки зареєстровані футболісти мають право участі у чемпіонаті  Дніпропетровської області та України.
 2. Реєстрація футболіста полягає у внесенні відповідної інформації про футболіста до реєстру ФФУ та видачі «Паспорту футболіста».
 3. Футболіст може бути одночасно заявлений тільки в одному ДЮСЗ (клубі).
 4. Заявка футболістів для участі в змаганнях ДЮФЛ проводиться лише  протягом одного із двох, встановлених Комітетом з питань статусу і трансферів футболістів, заявкових періодів протягом року.
 5. З першого липня поточного року по тридцяте червня наступного року включно футболіст може бути зареєстрований щонайбільше за три клуби. Протягом цього періоду футболіст має право виступати в офіційних змаганнях тільки за два клуби незалежно від їх приналежності.
 6. ДЮФЛДО може реєструвати футболіста, який переходить із іншої національної асоціації, що вперше реєструється у УАФ тільки після отримання міжнародного трансферного сертифікату.
 7. Для переходу футболіста всі необхідні документи для його заявки надаються в оригіналі (ст. 6).
8. У відповідності до Дисциплінарних правил УАФ ДЮСЗ (клуби) та футболісти несуть відповідальність за надання недостовірної інформації або документів, які не відповідають дійсності. Подібні порушення розглядаються органами здійснення футбольного правосуддя УАФ та чинним регламентом змагань.
Стаття 24. Переходи футболістів
 1. Юний футболіст має право на перехід з одного ДЮСЗ (клубу) до іншого, який знаходиться на території України у визначений трансферний період за згодою (лист) ДЮСЗ (клубу), з якого відбувається перехід.
 2. У разі виникнення спірної ситуації щодо переходу юного футболіста, рішення приймає Дирекція ДЮФЛДО в разі наявності відповідних документів.
Стаття 25. Протест. Порядок подання. Розгляд.
 1. Протест може бути поданий лише офіційною особою ДЮСЗ.
 2. Протест може бути поданий на факти, пов’язані з порушеннями положень Регламенту ДЮФЛДО щодо проведення матчу.
 3. Офіційна особа ДЮСЗ (клубу) зобов’язана впродовж 30-ти хвилин після закінчення матчу попередити арбітра (спостерігача арбітражу), команду-суперника, про подачу протесту.
 4. Протягом 24-х годин після закінчення матчу ДЮСЗ повинен направити рекомендованим листом у повному обсязі обґрунтований протест до ДК ДЮФЛДО.
 5. Протест на участь не заявленого гравця/гравців може бути поданий протягом тридцяти днів з моменту закінчення відповідної гри, після виявлення даного епізоду в матчі. Протест обов’язково повинен супроводжуватися відео та фото фіксацією.
 6. Внесок за подачу протесту складає 500 грн. Якщо ДК ДЮФЛДО протест задовольняє, внесок повертається.
 7. Протест на невідповідність Правилам гри розмірів воріт, розмірів футбольного поля і розмітки футбольного поля подається у письмовій формі арбітру не пізніше ніж за 45 хв. до початку матчу.
 8. Не приймається до розгляду несвоєчасно поданий протест, а також, якщо він поданий на рішення прийняті арбітром у матчі:

а)  призначення або не призначення вільного, штрафного або одинадцятиметрового удару;
б)  визначення положення “поза грою”;
в)  визначення виходу м’яча за межі поля і надання права введення м’яча у гру;
г)  зараховане або не зараховане взяття воріт;
д) попередження або вилучення футболіста з поля.

 9. Протест розглядає ДК ДЮФЛДО не пізніше семи діб від дати отримання всіх матеріалів по суті справи.
 10. Протести розглядаються ДК ДЮФЛДО. Якщо одна зі сторін не згодна з рішенням ДК ДЮФЛДО, воно може бути оскаржене зацікавленою стороною в КДК ФФДО не пізніше 24 (двадцяти чотирьох) годин з моменту його отримання.
   Глава V. АрБІТРАЖ, СПОСТЕРЕЖЕННЯ АРБІТРАЖУ
Стаття 26. Арбітраж змагань, обовязки та функції
 1. Арбітраж здійснюється у відповідності до Правил гри, змінами і доповненнями до них, затвердженими Міжнародною Радою футбольних асоціацій.
 2. Арбітраж здійснюють арбітри, затверджені Комітетом арбітрів ФФДО для проведення матчів у визначених змаганнях.
 3. На кожний матч призначається арбітр та два асистенти арбітра. Арбітр наділяється виключними повноваженнями відносно застосування та трактування Правил гри.
 4. Призначення арбітрів на матчі кожної вікової групи чемпіонату Дніпропетровської області серед дитячо-юнацьких команд проводить Комітет арбітрів ФФДО.
 5. Прохання закладів чи клубів або інших організацій щодо заміни арбітрів  призначених на матч до розгляду не приймаються.
 6. У випадку неможливості виїзду на матч призначених арбітрів, їх заміну проводить Комітет арбітрів ФФДО, інформуючи про це Дирекцію ДЮФЛДО.
 7. У випадку неявки арбітра (асистента арбітра) матч проводять найбільш кваліфіковані арбітри, призначені Комітетом арбітрів міської (районної) федерації футболу.
 8. Прибути не пізніше ніж за 60 хвилин на стадіон, на якому буде проводитися матч.
 9. У випадку неможливості прибути на матч, відразу повідомити про це  Комітет арбітрів ФФДО та Дирекцію ДЮФЛДО.
 10. Оглянути футбольне поле,  оцінити його якість за п’ятибальною шкалою, та внести відповідний запис до рапорту арбітра.
 11. У випадку непридатності футбольного поля, арбітр приймає остаточне рішення щодо проведення або відміну матчу і повідомляє про це Дирекцію ДЮФЛДО.
 12 Разом з представниками команд визначити кольори ігрової форми так, щоб не збігалися кольори футболок та гетрів суперників.
 13. Перевірити заявковий аркуш та паспорти футболістів, прізвища яких внесені в рапорт арбітра.
 14. Після закінчення матчу протягом 30-ти хвилин оформити рапорт арбітра, надати інформацію щодо попереджень та вилучень футболістів представникам команд.
 15. У рапорті арбітра необхідно викласти інформацію про всі дисциплінарні санкції, що застосовувались до футболістів і/або тренерів, офіційних осіб команд, і будь-які інциденти, що виникли до, під час та після матчу.
 16. У випадку подачі протесту, або якщо мали місце інциденти до, під час чи після матчу, опис яких неможливий у Рапорті арбітра, направити в Дирекцію ДЮФЛДО протягом 24 годин після закінчення матчу письмове пояснення.
Стаття 27. Спостереження арбітражу, обовязки спостерігача
 1. Контроль за технічною якістю арбітражу здійснюється спостерігачами арбітражу, які затверджені Комітетом арбітрів ФФДО.
 2. Спостерігач арбітражу оцінює професійні дії арбітрів під час проведення матчу, а також виконує обов’язки делегата ФФДО.
 3. Призначення спостерігачів арбітражу змагань проводить Комітет арбітрів ФФДО.
 4. Прибути на стадіон не пізніше ніж за 60 хвилин до початку матчу.
 5. У випадку неможливості прибути на матч, відразу повідомити про це Комітет арбітрів ФФДО та Дирекцію ДЮФЛДО.
 6. Провести інспекцію стадіону (стан футбольного поля та його готовність до матчу, включаючи розмітку поля, розміри воріт, кутових флагштоків), роздягалень команд і арбітрів, засобів надання першої медичної допомоги. Арбітр, асистенти арбітра повинні брати участь в інспекції футбольного поля спільно з спостерігачем арбітражу.
 7. Заповнити рапорт спостерігача арбітражу змагань та рапорт делегата з повним, об’єктивним відображенням усіх обставин організації матчу, інцидентів, що виникли до, під час та після його проведення, виставити оцінки арбітрам на основі методичних вказівок і особистого аналізу. Спостерігач арбітражу змагань для уточнення складних і/або сумнівних ситуацій може скористатися відеозаписом матчу.
 8. У випадку інцидентів, які мали місце до, під час і після матчу, поінформувати про це керівників команд і не пізніше 24-х годин після закінчення матчу направити до Дирекції ДЮФЛДО відповідний рапорт.
 9. Спостерігач арбітражу змагань контролює організацію проведення матчу, дотримання вимог Регламенту, оцінює професійні дії арбітрів і супроводжує їх протягом усього часу перебування у місті, де проводиться матч.
Глава VI. СТАТУС УЧАСНИКІВ ЗМАГАНЬ І ТРАНСФЕРИ ФУТБОЛІСТІВ
Стаття 28. Статус футболіста
 1. Футболісти, які беруть участь у змаганнях під егідою УАФ,ФФДО мають статус футболіста-аматора або футболіста-професіонала.
 2. Футболіст отримує статус професіонала і відповідні права та обов’язки за умови укладення контракту або договору на спортивну підготовку з професіональним клубом.
 3. Діяльність футболіста-професіонала регулюється законодавством України, Регламентом Української асоціації футболу зі статусу і трансферу футболістів, іншими статутними та регламентними документами ФІФА, УЄФА, УАФ та ФФДО.
 4. Аматором є футболіст, який не отримує винагороду, крім компенсації фактичних витрат, викликаних його діяльністю, що пов’язана з футболом, та не має письмового контракту з професіональним клубом. Допускається компенсація витрат на екіпірування, харчування, приїзд і розміщення під час змагань, страхування і підготовку.
 5. Питання, пов’язані зі статусом футболіста, розглядають Комітет УАФ з питань статусу і трансферу футболістів та ПВС УАФ.
Глава VII. ДИСЦИПЛІНАРНІ САНКЦІЇ
Стаття 29. Застосування дисциплінарних санкцій
 1. Дисциплінарні санкції застосовуються у відповідності із законодавством України, нормативними документами ФІФА і УЄФА, Статутом УАФ, Дисциплінарними правилами УАФ та чинним регламентом.
 2. Дисциплінарні санкції не застосовуються у разі, якщо минуло більше 30 днів від дати, коли стало відомо про вчинене порушення, але до органів здійснення футбольного правосуддя відповідна заява не надходила.
 3. Рішення ДК ДЮФЛДО упродовж 24 годин з моменту його прийняття направляється зацікавленим сторонам.
 4. Рішення ДК ДЮФЛДО може бути оскаржене до Контрольно-дисциплінарного комітету ФФДО зацікавленою стороною упродовж 24 годин з моменту його отримання.
 5. Відповідно до Правил гри під час матчу тільки арбітр має право застосовувати дисциплінарні санкції у вигляді попереджень (жовті картки) і/або вилучень (червоні картки).
Стаття 30. Відповідальність за порушення порядку участі футболістів у матчі
 1. Якщо футболіст, якого було замінено до початку або під час матчу, або вилучено, або не внесено до Рапорту арбітра, у подальшому безпосередньо брав участь у матчі, то команді зараховується технічна поразка (-:+), а команді-суперниці перемога (+:-).
 2. За внесення до Рапорту арбітра прізвища відстороненого від участі в матчах або незаявленого футболіста то команді зараховується технічна поразка (-:+), а команді суперниці перемога (+:-).
 3. За внесення до Рапорту арбітра прізвища відстороненого від участі в матчах або незаявленого футболіста, у разі, якщо цей футболіст безпосередньо брав участі у матчі (виходив на футбольне поле), то команді зараховується технічна поразка (-:+), а команді-суперниці перемога (+:-).

Команда до якої застосовуються санкції буде позбавлена 9 (дев’яти) балів в турнірний таблиці.

 4. Якщо до Рапорту арбітра у складах обох команд внесені прізвища відсторонених від участі в матчах або незаявлених футболістів, але ці футболісти безпосередньо не брали участі у матчі, тоді до обом командам зараховується технічна поразка      (-:-).
5. Якщо до Рапорту арбітра у складах обох команд внесені прізвища відсторонених від участі в матчах або незаявлених футболістів, і ці футболісти безпосередньо брали участі у матчі, тоді обом командам зараховується технічна поразка (-:-).

Командам до яких застосовуються санкції будуть позбавлені 9 (дев’яти) балів в турнірний таблиці.

Стаття 31. Неявка команди на матч. Виключення команди зі змагань
 1. За неявку команди на матч їй зараховується технічна поразка (–:+), а команді-суперниці – технічна перемога (+:–), а до ДЮСЗ з команди, яка не з’явилася на матч, додатково можуть бути зняті три очки.
 2. Якщо обидві команди не з’явилися на матч, їм зараховується технічна поразка    (-:-).
 3. У разі спізнення команди ДЮСЗ більш ніж на 45 хв. їй  зараховується технічна поразка (–:+), а команді-суперниці технічна перемога (+:-).
 4. Команди ДЮСЗ, які повторно не з’явилась на матч без поважної причини, Дирекція ДЮФЛДО знімає зі змагань. ДЮСЗ виключається зі складу ДЮФЛ.
 5. Якщо команда, виключена зі змагань, провела половину і більше матчів,  їй зараховуються технічні поразки в матчах, які залишились (–:+), а командам-суперницям зараховуються технічні перемоги, якщо менше половини матчів – результати анулюються.
Стаття 32. Облік дисциплінарних санкцій, що застосовані арбітром
 1. Керівники клубу (команди) зобов’язані вести облік попереджень і вилучень футболістів і несуть за це відповідальність.
 2. Дві жовті картки, отримані в одному матчі, при обліку враховуються як червона картка, і такі попередження не враховуються при підрахунку загальної кількості попереджень. У такому випадку футболіст підлягає відстороненню на один матч без рішення ДК ДЮФЛДО, а раніше отримані попередження не анулюються.
 3. За червону картку, отриману за «позбавлення суперника очевидної гольової можливості», футболіст автоматично підлягає відстороненню на один матч у змаганні без рішення ДК ДЮФЛДО.
4. За перші три жовті картки, отримані в змаганнях, футболіст відстороняється на один матч. За кожні наступні 3 жовті картки футболіст відстороняється на один матч. Відсторонення відбувається без рішення ДК ДЮФЛДО.
5. При переході футболіста з одного ДЮСЗ до іншого ДЮСЗ жовті та червоні картки, а також дисциплінарні санкції не анулюються (зберігають чинність та враховуються при обліку).
 6. Футболіст, вилучений з поля у чемпіонаті вищої та першої регіональних ліг  (за винятком п.2 і п.3 цієї статті), підлягає відстороненню і не має права брати участь в матчах до моменту прийняття рішення ДК ДЮФЛ. Термін дії відсторонення футболіста від участі у змаганнях розпочинається з моменту вилучення футболіста з поля.
 7. Якщо футболіста вилучено з поля, попередження, раніше отримане ним у цьому ж матчі, зберігає чинність.
 8. Не проведений з будь-якої причини матч будь якої вікової категорії  враховується в кількість матчів, які футболіст повинен пропустити у зв’язку з відстороненням.
 9. Якщо відсторонення перевищує кількість матчів, які залишилися у поточному сезоні, то частина нездійсненого відсторонення переноситься на наступний змагальний сезон.
 10 На фінальних турнірах враховується дискваліфікація, отримана тільки за вилучення гравців у груповому турнірі або стикових матчах.
 11. На фінальних турнірах за три попередження отриманих футболістом у різних матчах, він відстороняється на один матч.
Стаття 33. Відповідальність ДЮСЗ
 1. Дисциплінарні санкції, що застосовуються до дитячо-юнацьких спортивних закладів (клубів):

1.1     зауваження;
1.2     попередження;
1.3     обов’язковий грошовий внесок;
1.4     заборона використання стадіону;
1.5     проведення матчу на стадіоні в іншому місті;
1.6     проведення матчу без присутності глядачів;
1.7     анулювання результату матчу;
1.8     рішення про перегравання матчу;
1.9     присудження перемоги команді-суперниці;
1.10  присудження перемоги команді-суперниці без проведення матчу;
1.11  позбавлення турнірних очок;
1.12  переведення до ліги, нижчої за рангом;
1.13  виключення зі складу учасників змагань, які проводяться, або виключення з майбутніх змагань.

 2. Зазначені санкції застосовуються у випадку:

2.1    неявки команди на матч (повторна неявка на матч без поважних причин);
2.2     самовільного не виходу на поле/залишення поля командою з відмовою починати/продовжити матч;
2.3     провокаційних дій футболістів, команди чи офіційних осіб, що викликали безладдя на стадіоні, на футбольному полі або на прилеглій території;
2.4     неетичної,  некоректної,   неспортивної  поведінки  футболістів, керівників команд, офіційних осіб до, під час та після матчу;
2.5     незабезпечення прийому, відправки команди гостей, арбітрів у відповідності до Регламенту ДЮФЛДО;
2.6     внесення до рапорту арбітра незаявленого або відстороненого футболіста;
2.7     надання фіктивних документів щодо сплати заявкових внесків;
2.8     грубого порушення вимог та положень Регламенту, рішень Дирекції ДЮФЛДО;
2.9     незабезпечення участі футболіста у планових заходах збірних команд України;
2.10  порушення термінів заявки (дозаявки), встановлених Дирекцією ДЮФЛДО;
2.11  спізнення команди на календарний матч;
2.12  несанкціонованої ДЮФЛДО участі команди (клубу) у міжнародних турнірах;
2.15 фальсифікації заявочних документів.

Стаття 34. Відповідальність футболістів
 1. У контексті всіх змагань під егідою УАФ, ФФДО та ДЮФЛДО можливе застосування санкцій до футболіста:

1.1 відсторонення на 1 (один) матч за:

 • друге попередження в матчі;
 • позбавлення команди суперника голу або очевидної гольової можливості;
 • отримання футболістом у матчах обласних змагань з футболу кожних 3 (трьох) жовтих карток.

1.2    відсторонення на 2 (два) матчі за:

 • серйозне ігрове порушення.

1.3    відсторонення на 3 (три) матчі за:

 • за агресивну поведінку;
 • за непристойні, образливі та/або нецензурні вислови та/або демонстрацію жестів;

1.4     відсторонення на 4 (чотири) матчі за:

 • застосування надмірної сили з нанесенням травми гравцю.

1.5     відсторонення на 5 (п’ять) матчів за:

 • бійка до, під час та після матчу або після його зупинки;
 • плювок у бік суперника або неофіційної особи;
 • прояв расизму.

1.6     відсторонення на 6 (шість) матчів за:

 • застосування фізичної сили до офіційних осіб/офіційних осіб матчу/представників під час матчу;
 • масова бійка до, під час та після матчу або після його зупинки;
 • плювок у бік офіційних осіб/офіційних осіб матчу/представників.

1.7     відсторонення на 10 (десять) матчів за:

 • умисне нанесення тяжкої травми гравцю, що призвело до втрати ним працездатності;

1.8     відсторонення на 12 (дванадцять) місяців за:

 • застосування фізичної сили до офіційних осіб/офіційних осіб матчу/представників після закінчення матчу.
 2. Дисциплінарні санкції можуть бути застосовані навіть у тому випадку, коли арбітр не бачив грубого прояву неспортивної поведінки і тому не ухвалив рішення щодо цього інциденту.
 3. Якщо результат матчу відмінено та автоматично зараховано перемогу (+:-) на користь однієї з команд, особи, які скоїли зазначені вище порушення, все одно підлягають дисциплінарним санкціям.
Глава VIII. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 35. Розгляд і вирішення спірних питань
 1. Розгляд і вирішення всіх суперечок, які виникають між клубами, офіційними особами, футболістами, здійснюється виключно органами здійснення футбольного правосуддя ДЮФЛДО,ФФДО, УАФ та ПВС УАФ.
Стаття 36. Інші питання
 2. Рішення з питань недисциплінованої поведінки футболістів, керівників ДЮСЗ (клубів), тренерів, офіційних осіб клубу, глядачів, інших осіб, які не визначені Регламентом, ухвалює ДК ДЮФЛДО.
 3. Рішення з інших питань, які не врегульовані Регламентом, ухвалює ДК ДЮФЛ на основі законодавства, вимог ФІФА, УЄФА, УАФ та ФФДО.
 4. Усі Додатки та доповнення до Регламенту ДЮФЛДО є його невід’ємною частиною.
 5. Регламент ДЮФЛДО набуває чинності з моменту його затвердження Виконкомом ФФДО, виконкомом ДЮФЛДО  та погодження з УАФ і діє до затвердження Регламенту на новий змагальний спортивний сезон.
ДОДАТКИ
ДОДАТОК №1
ПОЛОЖЕННЯ ПРО ДИРЕКЦІЮ ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКОЇ ФУТБОЛЬНОЇ ЛІГИ
З метою реалізації рішень керівних органів та оперативного управління між засіданнями Виконкому створюється виконавчий орган – Дирекція ДЮФЛДО.
Дирекція веде поточні справи у межах статутної діяльності ДЮФЛ під керівництвом Голови ДЮФЛДО, який є вищою посадою оперативного управління.
Дирекція є органом оперативного управління з організації та проведення змагань, на яку покладаються такі обов’язки та повноваження:

 • веде поточні справи, здійснює контроль виконання рішень органів управління ДЮФЛДО та готує матеріали для проведення Виконкому;
 • забезпечує поточну діяльність ДЮФЛДО і організує підготовку засідань органів управління та виконання рішень ДК ДЮФЛДО;
 • веде діловодство.
Розглядає та ухвалює рішення з питань, що виникають під час проведення змагань, у тому числі щодо:

 • переносу матчів;
 • форс-мажорних обставин;
 • проведення жеребкування фінальних турнірів кожної вікової групи.
Інших поточних питань пов’язаних з проведенням змагань
ДОДАТОК №2
ПОЛОЖЕННЯ ПРО ДИСЦИПЛІНАРНИЙ КОМІТЕТ ДЮФЛ
Стаття 1. Загальні положення
1.    Дане Положення розроблене на підставі Статуту Ліги, наданих у відповідності до договору з ФФДО повноважень та визначає діяльність ДК ДЮФЛ щодо порядку підготовки, розгляду та винесення рішень з питань дотримання вимог Статуту і Регламенту ДЮФЛ.
2.    Рішення ДК ДЮФЛ щодо дисциплінарних санкцій до суб’єктів футболу і носять обов’язковий характер для клубів, їх керівників, тренерів, футболістів та інших фахівців клубів.
3.    ДК ДЮФЛ – постійний діючий орган дисциплінарної юрисдикції.
Стаття 2. Мета діяльності
1.    Метою діяльності ДК ДЮФЛ є оперативне вирішення питань, що виникають під час проведення змагань, на основі вимог законодавства України, нормативних документів ФІФА, УЄФА, УАФ, ФФДО.
Стаття 3. Завдання і компетенція
1.    Ухвалює рішення щодо застосування дисциплінарних санкцій до суб’єктів футболу відповідно до вимог Регламенту ДЮФЛДО та Дисциплінарних правил УАФ.
2.    Розглядає та ухвалює рішення з питань:

 • порушення учасниками змагань Правил гри;
 • дисциплінарних та аморальних вчинків учасників змагань;
 • недотримання процедури переходу футболіста з клубу в клуб;
 • виникнення безладдя на стадіоні, прилеглих територіях, а також в інших місцях перебування команди гостей до, під час і після матчу;
 • конфліктних ситуацій, пов’язаних зі зміною статусу клубу, футболіста.
3.    Розглядає питання щодо зняття команд зі змагань і виносить рішення на затвердження Виконкомом ДЮФЛДО.
4.    Визначає обґрунтованість протестів.
5.    Ухвалює рішення за форс-мажорних обставин.
Стаття 4. Організація діяльності
1.    Склад Дисциплінарного комітету формується згідно Статуту ДЮФЛДО.
2.    У разі неможливості присутності на засіданні, голова ДК ДЮФЛДО передає свої повноваження одному із членів ДК ДЮФЛДО.
3.    Відповідальний секретар ДЮФЛДО контролює підготовку матеріалів до засідання ДК ДЮФЛДО і виконання прийнятих рішень, ведення діловодства за матеріалами засідання відповідальними за це особами. За узгодженням з головою ДК ДЮФЛДО викликає учасників засідання, формує порядок денний і протокол. При відсутності відповідального секретаря його функції виконує один із членів ДК ДЮФЛДО.
4.    ДК ДЮФЛДО правомірний розглядати питання і ухвалювати рішення, якщо на засіданні присутні не менше половини його складу.
5.    ДК ДЮФЛДО ухвалює рішення простою більшістю голосів, без урахування тих, що утрималися від голосування.
6.    Члени ДК ДЮФЛДО зобов’язані не розголошувати інформацію про хід підготовки питань, їх обговорення та результати голосування за ухваленими рішеннями.
7.    Протокол засідання ДК ДЮФЛДО оформлюється у дводенний термін і підписується головуючим та відповідальним секретарем.
8.    Засідання ДК ДЮФЛДО проводяться у міру необхідності.
Стаття 5. Розгляд питань на засіданні
1.    Підставами для розгляду питань на засіданні ДК ДЮФЛДО є: рапорти спостерігача арбітражу, арбітрів, заяви керівників клубів (команд), футболістів, тренерів, інших фахівців, матеріали засобів масової інформації, відео матеріали, а також документи, що надані на вимогу ДК ДЮФЛДО.
2.    Матеріали, що надійшли, повинні бути розглянуті у термін не пізніше 10-ти днів. У разі необхідності, при підготовці питання, ДК ДЮФЛДО може звернутися у відповідну організацію за проведенням експертизи. Необхідні матеріали від клубів або фізичних осіб повинні бути надані не пізніше ніж за 3 дні до чергового засідання ДК ДЮФЛДО.
3.    ДК ДЮФЛДО має право робити запити і отримувати від клубів, посадових осіб і фахівців документацію, необхідну для найбільш повного розгляду і вирішення питань, що виносяться на засідання ДК ДЮФЛДО, залучати для консультацій відповідних фахівців.
4.    ДК ДЮФЛДО має право приймати рішення на основі вивчення наданих документів.
5.    Після внесення питання в порядок денний і визначення дати проведення засідання, визначається коло осіб, які запрошуються на засідання особисто з письмовим запрошенням.
6.    Обговорення питань на засіданні ДК ДЮФЛДО може проводитись без участі запрошених осіб.
7.    Голосування на засіданні ДК ДЮФЛДО проводиться без участі запрошених осіб.
8.    Відмова в розгляді питання на засіданні ДК ДЮФЛДО можлива, якщо:

 • вирішення питання не входить до компетенції ДК ДЮФЛДО;
 • звернення не відповідає вимогам ФФДО та ДЮФЛДО (відсутні документи, на які в заяві є посилання, не надані матеріали розгляду справи, документи не завірені в установленому порядку).
9.    Відмова в розгляді питання не забороняє стороні повторно звернутися до ДК ДЮФЛДО після усунення виявлених недоліків.
10. На засіданні ДК ДЮФЛДО рішення оприлюднюється усно. Зацікавленим сторонам рішення, при необхідності або за їх вимогою, надсилається у письмовій формі.
11. У разі незгоди однієї зі сторін з рішенням ДК ДЮФЛДО воно може бути оскаржено зацікавленою стороною в Контрольно-дисциплінарному Комітеті ФФДО не пізніше 24 (двадцяти чотирьох) годин з моменту його отримання у порядку передбаченому Дисциплінарними правилами УАФ.
12. ДК ДЮФЛДО може переглянути ухвалене рішення у разі  інформації, що на момент розгляду питання була невідома, у порядку передбаченими Дисциплінарними Правилами УАФ.
Стаття 6. Вирішення суперечок
1.    Усі суперечки між футбольними організаціями вирішуються в органах здійснення футбольного правосуддя ДЮФЛДО, ФФДО, УАФ та ПВС УАФ.
2.    Перед початком розгляду всіх суперечок сторони підтверджують, що вони визнають виняткову юрисдикцію УАФ, ФФДО, ДЮФЛДО.
Стаття 7. Заключні положення
1.    Рішення ДК ДЮФЛДО мають обов’язковий характер для клубів чи ДЮСЗ, їх керівників, футболістів, тренерів, інших фахівців клубів.
2.    Рішення з питань і ситуацій, не передбачених Регламентом, ДК ДЮФЛДО надає для затвердження Виконкому ДЮФЛДО.
ДОДАТОК №3
ФІНАНСОВІ УМОВИ УЧАСТІ КОМАНД У ЗМАГАННЯХ
1.    Для відшкодування витрат, пов’язаних з діяльністю ДЮФЛДО, Виконком ДЮФЛДО визначає терміни сплати членських внесків:

Команди-учасниці обласних змагань з футболу зобов’язані до заявки перерахувати на розрахунковий рахунок U-17, U-16, U-15, U-14, U-13, U-12, U-11, U-10, U-9, U-8, U-7500 грн для кожної вікової групи з поміткою — «Членський внесок команди» «________» м._______ на участь у  чемпіонаті Дніпропетровської області серед дитячо-юнацьких команд сезону 2019/2020 р.;

Кожна команда-учасниця зобов’язана до заявки перерахувати членський внесок за реєстрацію кожного гравця своєї команди в розмірі 75 грн. за одного гравця.

Команди, які не перерахували членські/вступні внески, до змагань не допускаються.

 2.    Для відшкодування витрат, пов’язаних з діяльністю ДЮФЛДО, Виконком ДЮФЛДО визначає терміни сплати членських внесків.

Команди-учасниці міських змагань з футболу зобов’язані до заявки перерахувати на розрахунковий рахунок U-17, U-16, U-15, U-14, U-13, U-12, U-11, U-10, U-9, U-8, U-7500 грн для кожної вікової групи з поміткою — «Членський внесок команди» «________» м._______ на участь у  чемпіонаті міста Дніпро серед дитячо-юнацьких команд сезону 2019/2020 р.;

Кожна команда-учасниця зобов’язана до заявки перерахувати членський внесок за реєстрацію кожного гравця своєї команди в розмірі 75 грн. за одного гравця.

Команди, які не перерахували членські/вступні внески, до змагань не допускаються.

3.    Гонорар за арбітраж матчів чемпіонату юнаків складає (U-17, U-16, U-15, U-14, U-13):

 • арбітр — 200 грн. за одну гри;
 • асистенти арбітра  — по 100 грн. за одну гри;
 • спостерігач арбітражу – 150 грн. за одну гру (за призначенням).

Гонорар за арбітраж матчів чемпіонату дитячих команд (U-12, U-11, U-10):

 • арбітр — 150 грн.  за одну гру;
 • спостерігач арбітражу – 150 грн. за одну гру (за призначенням)

 Гонорар за арбітраж матчів чемпіонату дитячих команд (U-9, U-8, U-7):

 • арбітр — 100 грн.  за одну гру;
 • спостерігач арбітражу – 100 грн. за одну гру (за призначенням)
4.    Гонорар за арбітраж матчів чемпіонату міста Дніпра серед юнаків, командякі приймають участь в одній віковій групі  U-17, U-16, U-15, U-14, U-13):

 • арбітр — 200 грн. за одну гри;
 • асистенти арбітра  — по 100 грн. за одну гру;
 • спостерігач арбітражу – 150 грн. за одну гру (за призначенням).

Гонорар за арбітраж матчів чемпіонату міста Дніпра серед юнаків, командякі приймають участь в одній віковій групі  (U-12, U-11, U-10):

 • арбітр — 150 грн.  за одну гру;
 • спостерігач арбітражу – 150 грн. за одну гру (за призначенням)

Гонорар за арбітраж матчів чемпіонату дитячих команд (U-9, U-8, U-7):

 • арбітр — 100 грн. за одну гру;
 • спостерігач арбітражу – 100 грн. за одну гру (за призначенням)
     ДОДАТОК №4
Вимоги до стадіонів при проведенні змагань з футболу серед дитячо-юнацьких команд
Стаття 1. Загальні положення
1.      У рамках системи Атестації ДЮСЗ /клуб/ під «стадіоном» мають на увазі місце проведення футбольного матчу, що включає стадіон з футбольним полем стандартних розмірів та роздягальнями, а також прилегла до нього територія, аж до огорожі /включаючи саму огорожу/, повітряний простір безпосередньо над стадіоном та зони для телебачення, преси і ложі почесних гостей.
Стаття 2. Наявність стадіону та основні правила користування
1.      ДЮСЗ /клуб/, який має намір взяти участь у регіональних змаганнях з футболу серед дитячо-юнацьких команд, повинен бути законним власником стадіону (футбольного поля) або мати письмовий договір із власником стадіону /власниками різних стадіонів/, яким він буде користуватися на території регіону
2.    Даний договір гарантує використання стадіону (футбольного поля) з метою проведення домашніх матчів чемпіонату та першості ДЮФЛУ.
3.    На кожному стадіоні повинні бути розроблені основні правила користування стадіоном, що повинні бути розміщені на стадіоні таким чином, щоб глядачі могли ознайомитися з ними.
4.    У правилах повинна бути інформація щодо:

 • права доступу на стадіон;
 • відміни або перенесення матчів;
 • опису заборон і штрафів за порушення виходу на футбольне поле, кидання предметів, грубі вигуки або непристойні вирази, расистську поведінку;
 • вживання алкогольних напоїв, використання петард;
 • правил розміщення глядачів на трибунах;
 • причин, через які глядача можуть вилучити зі стадіону;
 • аналізу ризиків, властивих даному стадіону;

Правила поведінки глядачів на стадіоні під час відвідування футбольних матчів», затверджені Президією ФФУ / жовтень 2002 року /.

Стаття 3. Приміщення та обладнання стадіону
1.    На стадіоні (футбольному полі) повинні бути передбачені приміщення та обладнання еквівалентного стандарту для обох команд:

 • одна роздягальня для кожної команди (команди-господаря і для команди гостей);
 • місця для сидіння, як мінімум на 20 осіб;
 • вішалки індивідуального користування;
 • душові кабінки.
2.    Роздягальня для арбітрів та спостерігача арбітражу:

 • роздягальня повинна бути відділена від роздягалень для футболістів, але знаходитися поблизу від них;
 • необхідно передбачити місця для сидіння на 4 особи;
 • вішалки індивідуального користування;
 • стіл;
 • душова кабінка.
3.    На стадіоні повинні бути передбачені окремі роздягальні як для          арбітрів-чоловіків, так і жінок-арбітрів.
4.    Наявність на стадіоні інформаційних табло та гучномовців.
5.    Пункт першої медичної допомоги для гравців та уболівальників.
Стаття 4. Футбольне поле
 1. Ігрове футбольне поле повинно бути гладким і рівним, обов’язково мати натуральний трав’яний газон або штучне покриття, яке пройшло  атестацію РФФ.
 2. Схема проведення матчів для команд вікових груп U-17/16/15/14/13

 

3.    Схема проведення матчів для команд вікових груп U-12

4.    Схема проведення матчів для команд вікових груп U-11/10

 

 Знаходження в ігрових зонах та не в зазначених вище фанзонах сторонніх осіб суворо заборонено, винні команди в даному порушенні будуть покарані згідно Дисциплінарних правил УАФ та чинного регламенту.

 

Стаття5. Технічна площа
1.      При проведенні регіональних змагань з футболу серед молодіжних команд, юніорів та дитячо-юнацьких команд ДЮФЛ перед лавою запасних гравців та офіційних представників команд передбачена технічна площа.
2.    Технічна площа виступає по обидва боки від лави запасних на 1 м та знаходиться перед лавою запасних вперед до кордону, на відстані 1 м від бокової лінії поля.
3.    Тренер та офіційні представники не мають право покидати технічну площу, повинні поводити себе коректно та відповідально.
     ДОДАТОК №5
Формат проведення змагань
 

8 команд
Формат проведення: Двоколовий турнір кожний з кожним (14 турів — 14 матчів)
Формат проведення: 9 команд
1 — етап: Одноколовий турнір кожний з кожним (9 турів — 8 матчів)
2 — етап: 1-4 місця — двоколовий турнир кожний з кожним (6 турів — 6 матчів)
5-9 місця — одноколовий турнір кожний з кожним (5 турів — 4 матчі)
Формат проведення: 10 команд
1 — етап: Одноколовий турнір кожний з кожним (9 турів — 9 матчів)
2 — етап: 1-6 місця — одноколовий турнир кожний з кожним (5 турів — 5 матчів)
7-10 місця — одноколовий турнір кожний з кожним (3 тури – 3 матчі)
Формат проведення: 11 команд
1 — етап: Одноколовий турнір кожний з кожним (11 турів — 10 матчів)
2 — етап: 1-6 місця — одноколовий турнир кожний з кожним (5 турів — 5 матчів)
7-11 місця — одноколовий турнір кожний з кожним (5 турів — 4 матчі)
Формат проведення: 12 команд
1 — етап: Одноколовий турнір кожний з кожним (11 турів — 11 матчів)
2 — етап: 1-6 місця — одноколовий турнир кожний з кожним (5 турів — 5 матчів)
7-12 місця — одноколовий турнір кожний з кожним (5 турів — 5 матчів)
Формат проведення: 13 команд
1 — етап: Одноколовий турнір кожний з кожним (13 турів — 12 матчів)
2 — етап: 1-4 місця — одноколовий турнир кожний з кожним (3 тури — 3 матчі)
5-8 місця — одноколовий турнір кожний з кожним (3 тури — 3 матчі)
9-12 місце — одноколовий турнір кожний з кожним (3 тури — з матчі)
Формат проведення: 14 команд
1 — етап: Одноколовий турнір кожний з кожним (13 турів — 13 матчів)
2 — етап: 1-4 місця — одноколовий турнир кожний з кожним (3 тури — 3 матчі)
5-8 місця — одноколовий турнір кожний з кожним (3 тури — 3 матчі)
9-12 місце — одноколовий турнір кожний з кожним (3 тури — з матчі)
15 команд
Формат проведення: Одноколовий турнір кожний з кожним (15 турів — 14 матчів)
16 команд
Формат проведення: Одноколовий турнір кожний з кожним (15 турів — 15 матчів)
17 команд
Формат проведення: Дві ліги (вища та перша)
Вища ліга 9 команд (формат проведення — см. Табл 9 команд)
Перша ліга 8 команд (формат проведення — см. Табл 8 команд)
18 команд
Формат проведення: Дві ліги (вища та перша)
Вища ліга 10 команд (формат проведення — см. Табл 9 команд)
Перша ліга 8 команд (формат проведення — см. Табл 9 команд)
19 команд
Формат проведення: Дві ліги (вища та перша)
Вища ліга 10 команд (формат проведення — см. Табл 10 команд)
Перша ліга 9 команд (формат проведення — см. Табл 9 команд)
20 команд
Формат проведення: Дві ліги (вища та перша)
Вища ліга 10 команд (формат проведення — см. Табл 10 команд)
Перша ліга 10 команд (формат проведення — см. Табл 10 команд)
21 команда
Формат проведення: Дві ліги (вища та перша)
Вища ліга 11 команд (формат проведення — см. Табл 11 команд)
Перша ліга 10 команд (формат проведення — см. Табл 10 команд)
22 команди
Формат проведення: Дві ліги (вища та перша)
Вища ліга 12 команд (формат проведення — см. Табл 12 команд)
Перша ліга 10 команд (формат проведення — см. Табл 10 команд)
23 команди
Формат проведення: Дві ліги (вища та перша)
Вища ліга 12 команд (формат проведення — см. Табл 12 команд)
Перша ліга 11 команд (формат проведення — см. Табл 11 команд)
24 команди
Формат проведення: Дві ліги (вища та перша)
Вища ліга 12 команд (формат проведення — см. Табл 12 команд)
Перша ліга 12 команд (формат проведення — см. Табл 12 команд)
25 команд
Формат проведення: Дві ліги (вища та перша)
Вища ліга 12 команд (формат проведення — см. Табл 12 команд)
Перша ліга 13 команд (формат проведення — см. Табл 13 команд)
26 команд
Формат проведення: Дві ліги (вища та перша)
Вища ліга 14 команд (формат проведення — см. Табл 14 команд)
Перша ліга 12 команд (формат проведення — см. Табл 12 команд)
27 команд
Формат проведення: Дві ліги (вища та перша)
Вища ліга 14 команд (формат проведення — см. Табл 14 команд)
Перша ліга 13 команд (формат проведення — см. Табл 13 команд)
28 команд
Формат проведення: Дві ліги (вища та перша)
Вища ліга 14 команд (формат проведення — см. Табл 14 команд)
Перша ліга 14 команд (формат проведення — см. Табл 14 команд)
ДОДАТОК 6
Договір відповідальності
 

ЗАЯВА

Я,

(П. І. Б., команда)

 

Підтверджую, що ознайомився з Регламентом змагань з футболу серед дитячо-юнацьких команд Дніпропетровської області та м. Дніпро сезону 2019-2020 років

Зобов’язуюся дотримуватися:

—      Регламенту і рішень, ухвалених органами управління УАФ в межах їх компетенції;

—      Статутів ГС «ФФДО» та ГС «ДЮФЛДО», регламентних документів ГС «ФФДО» та ГС «ДЮФЛДО», директив УЄФА, ФІФА та рішення їх органів;

—     Правил гри, прийнятих IFAB;

—    принципів поваги, чесності, справедливості і спортивної майстерності та принципів Чесної гри;

—      а також забезпечувати виконання дисциплінарних санкцій відповідно до прийнятих рішень органів здійснення футбольного правосуддя та Спортивного арбітражного суду у м. Лозанна, Швейцарія.

 

Завантажити Типову форму заяви на проведення реєстрації футболіста

Завантажити Регламент ДЮФЛДО 2019-2020 р.